Telewizja Kablowa TVM S.A.

O firmie

Telewizja Kablowa TVM to spółka należąca do grupy kapitałowej MESCOMP, założona w 1997 roku jako spółka celowa mająca za zadanie zarządzanie i rozwój sieci telewizji kablowych, należących do grupy.

Pod jej zarządem znajdował się szereg sieci, zbudowanych w latach dziewięćdziesiątych przez MESCOMP w miastach na terenie środkowej Polski, m. in. w Skierniewicach, Żyrardowie, Łowiczu, Kutnie, Żychlinie, Sieradzu i innych. Dla potrzeb powyższych sieci spółka prowadziła lokalne studia telewizyjne, z których emitowany był własny program o tematyce regionalnej. W późniejszym czasie wraz z rozwojem dostępu do Internetu zorganizowano także sieć kawiarenek dla mieszkańców. Spółka należała wtedy do pierwszej piętnastki największych operatorów telewizji kablowych w Polsce.

TVM dzisiaj

Pojawienie się na przełomie wieków konkurencji ze strony światowych koncernów kablowych wymusiło zmiany w krajowym rynku kablowym, podjęto więc decyzję o sprzedaży wszystkich sieci na rzecz jednego z globalnych operatorów.

Spółka przestawiła się na działania inwestycyjno-rozwojowe m. in. na rynkach wschodnich, które nie zostały jeszcze opanowane przez wielkie koncerny medialne.

Spółka realizuję tę strategię do dzisiaj.